ایمنی در زمان استفاده از اسید سیتریک

 

اسید سیتریک

ایمنی در زمان مصرف اسید سیتریک

برای ایمنی، از تماس با اسیدسیتریک خشک، یا محلولِ با غلظت بالای آن خودداری کنید، برای این که می‌تواند باعث تحریک پوست شود. تماس آن با چشم ممکن است باعث احساس سوزش شده و در صورت تماس طولانی مدت حتی می‌تواند به کوری منجر شود. از استنشاق و خوردن اسیدسیتریک پودری خودداری کنید، برای این که ممکن است باعث سوزش و تحریک مجاری تنفسی یا دستگاه گوارشی شود. محتاط باشید. در هنگام کارکردن با این محصولات از لباس‌ها و وسایل محافظ استفاده کنید. حتی مصرف بیش از حد مواد غذایی حاوی اسیدسیتریک می‌تواند باعث فرسودگی مینای دندان‌ها شود.

با وجود اینکه احتیاط‌های زیادی در استفاده از اسیدسیتریک وجود دارد، ولی مزایای خوبی هم دارد. یکی از آن موارد این است که تقریباً هیچ خطری برای محیط‌زیست ندارد، برای اینکه یک ترکیب طبیعی است. تعداد خیلی کمی از افراد هستند که به اسیدسیتریک حساسیت دارند. ممکن است بعضی از افراد حساسیت معده داشته باشد، بنابراین بهتر است آن‌ها از غذاهایی که حاوی این ماده است اجتناب کنند.

در صورتی که اسیدسیتریک را استنشاق کرده‌اید، به بیرون رفته و هوای تازه تنفس کنید. در صورت بلع مقادیر زیادی از آن، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات معده، به سرعت خود را تحریک به بالا آوردن کنید. اگر آن ماده با پوست شما تماس پیدا کرد، منطقه آسیب‌دیده را برای چند دقیقه زیر آب بگیرید. اگر اسیدسیتریک وارد چشم شما شد، چشمان خود برای حداقل 15 دقیقه زیر آب جاری بشویید. اگر علائمی همانند اشکال در تنفس، و سوزش پوست و یا چشم باقی ماند، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی:فروش اسید سیتریک،فروش جوهر لیمو،اسید سیتریک،صادرات اسید سیتریک،خرید اسید سیتریک،اسید سیتریک چینی،اسید سیتریک کشت و صنعت جوین،نمایندگی های فروش اسید سیتریک جوین،واردات اسید سیتریک،اسید سیتریک یا جوهر لیمو چیست؟،موارد استفاده از اسید سیتریک