بازدید وزیر جهاد کشاورزی از تولید اسید سیتریک کشت و صنعت جوین

29 آبان 1395

به گزارش ایرنا، محمود حجتی پنجشنبه شب در جریان بازدید از  کارخانه  تولید اسید سیتریک گفت: با بهره برداری از این کارخانه زمینه برای صادرات محصول اسید سیتریک به خارج از کشور فراهم می شود. 
حجتی ادامه داد: کارخانه های اسید سیتریک از نوع صنایع تبدیلی در کشور محسوب می شوند و دولت خود را ملزم به حمایت از این صنایع می داند. 
وی تصریح کرد: با توسعه این صنایع انحصار تولید محصول اسید سیتریک از دست کشورهای بیگانه خارج و زمینه خودکفایی تولید این محصول در کشور فراهم می شود. 
حجتی عنوان کرد: محصول تولیدی در کارخانه اسید سیتریک جوین از کیفیت بالایی برخوردار است و برنامه دولت حمایت از این مجموعه برای صادرات محصول تولید شده است. 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: کارخانه اسید سیتریک جوین با اختصاص 40 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 2 هزار میلیارد تسهیلات ریالی احداث شده است. 
رمضانعلی سبحانی فر افزود: این کارخانه بزرگترین مجموعه تولید کننده اسید سیتریک در کشور است که با وجود پیگیری ها، در دولت گذشته هیچ تسهیلاتی برای راه اندازی این کارخانه اختصاص داده نشد. 
وی ادامه داد: با توجه به نیاز کشور در زمینه تامین اسید سیتریک، دولت یازدهم تسهیلات ارزی و ریالی مناسب را در اختیار این کارخانه قرار داد تا بتواند انحصار تولید این محصول را از دست کشورهای بیگانه خارج کرد. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر اساس آمارها این کارخانه ظرفیت تولید 40 هزار تن محصول را دارد که بخشی از آن در داخل کشور مصرف می شود و بقیه به کشورهای خارجی صادر می شود. 
وی تصریح کرد: این محصول در زمینه تولید انواع شوینده، پاک کننده ها، مواد نگه دارنده و غیر آن کاربرد دارد. 
سبحانی فر گفت:با بهره برداری از این کارخانه زمینه برای اشتغال بیش از 200 نیروی متخصص در منطقه جوین فراهم می شود. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: امسال با مدیریت و برنامه ریزی دولت بیش از 6 میلیون تن چغندر قند و حدود یک میلیون و 650 هزار تن شکر در کشور تولید شد که از این میزان 400 هزار تن در منطقه جوین تولید شده است. 
وی ادامه داد: با افزایش تولید شکر، زمینه برای خودکفایی، صادرات و کوتاه شدن دست سلطه گران این محصول در کشور فراهم شد. 
'نقاب 'مرکز شهرستان 54 هزار نفری جوین در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی خبر: اسید سیتریک،اسید سیتریک جوین،تولید اسید سیتریک در مجموعه کشت و صنعت جوین،آغاز فروش اسید سیتریک جوین،جوهر لیمو کشت و صنعت جوین،صادرات اسید سیتریک جوین،بازدید وزیر کشاورزی از کارخانه اسید سیتریک جوین،صادرات اسید سیتریک به کشورهای همسایه*
*
شماره تماس
ثبت پرسش،پیشنهاد یا درخواست خرید
*